Міндовкілля спільно із Японією розробляють механізми спільного кредитування


Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно із міжнародними партнерами з Японії провели вебінар, де обговорили останні напрацюванні та розробки у сфері кліматичної політики України та перспективи впровадження Механізму спільного кредитування (МСК).


“Декарбонізація є складовою нашого зеленого відновлення від наслідків російської війни і ми високо цінуємо підтримку наших японських партнерів у цьому важливому процесі”, - Вікторія Киреєва, заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України


📉Під час заходу представники Міндовкілля також розповіли про поточні кліматичні цілі України, зокрема, плани скорочення викидів парникових газів, а також про плани щодо впровадження національної системи торгівлі квотами на викиди ПГ. Були представлені ключові етапи та стратегічні цілі державної кліматичної політики, що сприяють досягненню цілей Паризької угоди.


На вебінарі японські представники поділилися важливими аспектами політики Японії щодо вуглецевої нейтральності, а також розвитку МСК. Вони наголосили на тому, що МСК є важливим інструментом для залучення міжнародних інвестицій у проєкти з декарбонізації, які допоможуть скоротити викиди парникових газів та досягти кліматичних цілей обох країн.


Також було детально обговорено процеси формування проєктів у рамках МСК, проєктний цикл та поради щодо розробки проєктів. Представники Японії презентували платформу для пошуку партнерів (JCM Global Match), яка сприятиме ефективній взаємодії та реалізації спільних проєктів.


У рамках обговорення потенційних технологій для проєктів МСК в Україні було висвітлено роль теплових насосів в опаленні як ефективного рішення для підвищення енергоефективності. Також було представлено інтегровані рішення щодо відходів, які сприятимуть створенню циркулярного суспільства та сталого розвитку.


💬Котаро Танака, радник Посольства Японії в Україні, підкреслив, що для японських компаній інвестиції в українську економіку мають стратегічне значення, і Японія з радістю підтримує Україну на її шляху до декарбонізації та сталого розвитку.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці