✔️Роз’яснення норм законопроєкту №11024 про заборону “джипінгу” в заповідниках


Минулого тижня Верховна Рада України схвалила в другому читанні законопроєкт, який врегульовує питання «джипінгу» та заборони руху транспортних засобів у природно-заповідному фонді «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду» (реєстр. № 11024).


🔹Під час опрацювання законопроєкту до другого читання частину третю статті 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» було викладено у такій редакції: «Рішення про організацію чи оголошення територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, а також про встановлення, скасування та зміну охоронних зон територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого та загальнодержавного значення приймаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами».


➕Крім того, статтю 53 доповнено новою частиною про те, що скасування та зміна саме охоронних зон територій та об’єктів ПЗФ здійснюється за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища — тобто Міндовкіллям, на підставі відповідного експертного висновку.


🔹Що таке “охоронна зона”? Це територія навколо природно-заповідного фонду, яка не є ПЗФ, але там “не допускається будівництво промислових та інших об’єктів, мисливство, розвиток господарської діяльності, яка може призвести до негативного впливу на ПЗФ”. 


🔹Що змінює законопроєкт? Раніше обласні, Київська та Севастопольська міські ради могли встановити та відмінити рішення про встановлення охоронної зони навколо території ПЗФ без відповідного експертного висновку та будь-яких погоджень, бо в законі не було цієї норми. Тепер це можливо лише після отримання експертного висновку та погодження з Міндовкіллям.


🔹Наразі чинна редакція Закону передбачає встановлення охоронних зон, проте не врегульовує питання їх зміни та скасування. Законопроєкт розв'язує це питання і передбачає відповідні запобіжники – це скасування та зміна охоронних зон на підставі експертного висновку та за погодженням з Міндовкіллям.


❕Важливо! Законопроєкт про “джипінг” не вносить ніяких змін в процедуру скасування ПЗФ. Документ вносить зміни в таку процедуру по охоронних зонах.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці