Інспекція здійснює контроль за станом атмосферного повітря на території Запорізької області

 

Запорізька область - є однією з навантажених областей за промисловим потенціалом, який обумовлений наявністю і концентрацією підприємств чорної і кольорової металургії, теплоенергетики, атомної енергетики, хімії, машинобудування

Значна частина підприємств розташована в центрі житлових забудов, що формує основне техногенне навантаження на навколишнє середовище населених пунктів.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами по Запорізькій області у 2020 році склали 155,5 тис. т (3 місце по Україні), що на  10,3 % менше, ніж у 2019 році.

Основною причиною забруднення атмосферного повітря області залишаються застарілі технології та устаткування, на базі яких функціонують підприємства і які не можуть забезпечити дотримання сучасних гігієнічних нормативів.

          

За 10 місяців 2021 року Державною екологічною інспекцією Південного округу на території Запорізької області здійснено 299 перевірок додержання вимог природоохоронного законодавства в частині охорони атмосферного повітря.

За виявлені порушення, інспекторами складено 273 протоколи, до адміністративної відповідальності притягнуто 269 осіб, яких оштрафовано на суму майже 45 тис. тис. грн, стягнуто –  близько 42 тис. грн.

 

Інспекціє у 2021 році здійснено ряд заходів державного нагляду (контролю) з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства відносно найбільших підприємств-забруднювачів м. Запоріжжя, які в той же час являються основними забруднювачів атмосферного повітря міста: ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Дніпроспецсталь», ПрАТ «Запоріжкокс», ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат», ПрАТ «Український графіт».

         Деякі з перерахованих суб’єктів господарювання входять до рейтингу «ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів», зокрема атмосферного повітря.   Переглянути ТОП -100 підприємств-забруднювачів

 

Перевірки здійснено із застосуванням інструментально-лабораторного контролю, під час якого відбирались проби у організованих викидах основних стаціонарних джерел підприємств.

В ході перевірок було виявлено ряд порушень в частині охорони атмосферного повітря, зокрема: недодержання умов встановлених у дозволах на викиди; порушення правил технічної експлуатації установок очистки газу тощо.

Зареєстровано кримінальне провадження за статтею 441 ККУ про «Масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу».

Під час досудового розслідування, залучаються спеціалісти Інспекції з метою проведення інструментально-лабораторного вимірювань забруднюючих речовин у викидах стаціонарних джерел та отримання зразків проб для їх подальшого дослідження.

 

Наразі є нагальна потреба у розробці більш жорстких нормативів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів.

Вирішення проблеми забруднення повітря потребує комплексного підходу і участі органів різних рівнів влади.  

Державна екологічна інспекція Південного округу нагадує про необхідність дотримання вимог природоохоронного законодавства!

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці