В Україні вступив в дію зоозахисний закон

 

         8 листопада введено в дію ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу , яким заборонили бити, отруювати, жорстоко дресирувати тварин, дарувати їх як призи, надавати фотопослуги з ними, а також топити чи душити.

         Це передбачає законопроєкт 2351, який Верховна Рада ухвалила 15 липня.

 

  Зокрема, законом забороняється:

·  бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин;

·  дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;

·  дресирувати тварин у спосіб, що завдає шкоди здоров’ю тварини та її загальному стану;

·  умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та речовин, що призводять до отруєння;

·   жебракувати з тваринами;

·  Забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами;

·  залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо), а також прив’язувати тварин до транспортних засобів та примушувати до бігу за моторними транспортними засобами.

 

         Крім цього, документом внесені зміни до ст. 299 Кримінального кодексу України. Зокрема, жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини – будуть каратися обмеженням волі на строк від 1 до 3 років  або позбавленням волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини.

        

         Статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення за жорстоке поводження з тваринами також передбачена адміністративна відповідальність.

         Зокрема, жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі і безпритульними, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, – тягнуть за собою накладення штрафу від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

        

         Контролювати дотримання вимог законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження повинна Національна поліція. Також до повноважень місцевих рад на відповідній території і в межах їхньої компетенції належать вжиття заходів та забезпечення дотримання заборони провадження діяльності пересувних звіринців, пересувних зоопарків, пересувних виставок диких тварин та іншої забороненої цим Законом діяльності.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці