В Україні вступив в дію зоозахисний закон

 

         8 листопада введено в дію ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу , яким заборонили бити, отруювати, жорстоко дресирувати тварин, дарувати їх як призи, надавати фотопослуги з ними, а також топити чи душити.

         Це передбачає законопроєкт 2351, який Верховна Рада ухвалила 15 липня.

 

  Зокрема, законом забороняється:

·  бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин;

·  дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;

·  дресирувати тварин у спосіб, що завдає шкоди здоров’ю тварини та її загальному стану;

·  умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та речовин, що призводять до отруєння;

·   жебракувати з тваринами;

·  Забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами;

·  залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо), а також прив’язувати тварин до транспортних засобів та примушувати до бігу за моторними транспортними засобами.

 

         Крім цього, документом внесені зміни до ст. 299 Кримінального кодексу України. Зокрема, жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини – будуть каратися обмеженням волі на строк від 1 до 3 років  або позбавленням волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини.

        

         Статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення за жорстоке поводження з тваринами також передбачена адміністративна відповідальність.

         Зокрема, жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі і безпритульними, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, – тягнуть за собою накладення штрафу від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

        

         Контролювати дотримання вимог законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження повинна Національна поліція. Також до повноважень місцевих рад на відповідній території і в межах їхньої компетенції належать вжиття заходів та забезпечення дотримання заборони провадження діяльності пересувних звіринців, пересувних зоопарків, пересувних виставок диких тварин та іншої забороненої цим Законом діяльності.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці