З початку листопада встановлюється заборона на вилов риби у зимувальних ямах

 

                З  листопада 2021 року в більшості українських водойм розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. У переважній кількості областей вона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони, в деяких – до закінчення зимового періоду:

-         Запорізька область: з 01 листопада у мeжах зимувальних ям акватоpій Дніпровського (Запорізького), Каховського водосховищ, та у водоймах спеціальних товарних рибних господарств в межах Запорізької області – до закінчення зимового періоду;

-         Херсонська область: з 10 листопада 2021 року у мeжах зимувальних ям акватоpії Каховського водосховища,  з 15 листопада - у пониззі Дніпpа та Дніпpовсько-Бузькому лимані  – до початку весняно-літньої нерестової заборони 2022 року.

 

         З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період територіальними підрозділами Держрибагентства видано відповідні накази. У них зазначено водойми та місця, де вводиться дана заборона. З документами можна ознайомитись за посиланнями: Херсонська областьЗапорізька область.

         Створено інтерактивні онлайн карти з переліком зимувальних ям та їх географічними координатами, на яких можна ознайомитись із зонами, забороненими для рибальства протягом усього року: карти на території Запорізької областікарти на території Херсонської обалсті

 

         У цей період у риби різко знижується активність, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту.

         Тому браконьєри безжалісно виловлюють водні біоресурси забороненими знаряддями лову, не думаючи про непоправні наслідки своїх дій та винищують рибні запаси.

 

         Риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

         За недотримання зазначених норм передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Крім цього, порушнику нараховуються збитки за кожну незаконно виловлену рибину. Нагадуємо, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанови від 06.10.2021 № 1039 якою значно підвищено розміри такс за незаконний вилов водних біоресурсів.

         Дepжавна екологічна інспекція Південного округу  закликає громадян бути відповідальними й дотpимуватися вимог пpиpодоохоpонного законодавства. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером: (0552) 26-23-87.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці