На Херсонщині палія стерні притягнуто до адмінвідповідальності

                                                                                          

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Південного округу проведено перевірку на території земель Генічеської міської територіальної громади в частині дотримання вимог природоохоронного законодавства.

В ході здійснення  заходів державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, та з метою опрацювання звернення мешканки, на території с. Привільне Генічеського району встановлено факт  порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме: випалювання стерні на землях сільськогосподарського призначення без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Порушника притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 771    КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків».

   

         Державна екологічна інспекція Південного округу (Запорізька та Херсонська області) нагадує, що з 17 березня 2021 року вступив в силу новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

         Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

·       на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн

·       на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:

·   для громадян від 340 грн до 1360 грн;

·   для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці